YKS’de Hızlı Okumanın Önemi

  1. hızlı okuma kursu

YKS’de Hızlı Okumanın Önemi

Merhabalar, konumuz YKS, yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı. Liseye giden olsun ya da olmasın birçok adayın hedeflerindeki ünversiteye gidebilmek için girdiği sınavdır. İki aşamadan oluşur;

  1. TYT yani Temel Yeterlilik Testi
  2. AYT yani Alan Yeterlilik Testi

Peki bir hızlı okuma kursu sitesinde neden bu sınavlardan bahsediyoruz? Bu sınavlar özellikle lise öğrencilerinin hayatlarının gidişatını belirleyecek çok önemli sınavlardır ve hızlı okumanın en çok önem kazandığı sınavlardan biridir.

Özellikle yeni sınav sisteminde sayısı oldukça fazla olan ve her öğrenci tipine özel olan sınav puan türleri YKS sisteminde olmadığından dolayı her öğrencinin istediği sonuçları alabilmesi için Türkçe testinden oldukça iyi sonuçlar çıkarması gereklidir, rekabetin bu denli yüksek olduğu YKS sınavında hızlı okumanın önemi her uzman tarafından kabul edilmiştir.

Etika Ankara Hızlı Okuma Kursu, öğrencilerinin YKS’nin içindeki TYT ve AYT sınavlarında başarılı olması için gerekli hızlı okuma eğitimini veren Ankara’daki en iyi kurumdur. Eğitim kadrosu özenle seçilmiştir, öğrencileriyle birebir, yakından ilgilenmesiyle bugüne kadar verilen hızlı okuma eğitiminden memnun kalmayan bir öğrenci dahi olmamıştır.

TYT’de Hızlı Okumanın Önemi

TYT sınavı 120 sorudan oluşmaktadır, bu sınavın 40 sorusu Türkçe testinde, 40 sorusu Matematik testinde, 20 sorusu Sosyal Bilimler testinde ve son 20 sorusu da Fen Bilimleri testindedir. Bugüne kadar bu sınavlarda sistem fark etmeksizin 40 Türkçe sorusunun 20’den fazlası uzun paragraf sorularıdır, sınav 135 dakikadır ve her bir soru için 1.1 dakika civarı bir süre düşmektedir. 

Bu kadar kısa sürede paragrafın okunması, anlaşılması ve sorudaki şıklardan doğru cevabı seçmek, okuma hızı ortalama seviyede olan öğrenciler için oldukça zordur.

İşte bu nedenle hızlı okuma kursuna gitmek ve hızlı okuma becerileri kazanmak hayatları etkileyecek bu sınav için çok önemlidir ancak hızlı okuma eğitiminde her kurum aynı standartları yakalayamamaktadır, yakalasa dahi, öğrencilerle birebir, yakından ilgilenmemektedir, ilgilense dahi, fiyatları günümüz şartlarına göre oldukça ağır gelmektedir. 

Neden Etika Ankara Hızlı Okuma Kursu?

hızlı okuma kursu

Etika Ankara Hızlı Okuma Kursu, eğitimci kadrosu uzman, öğrencilerle birebir ilgilenen ve uygun fiyatlı olması sebebiyle, Ankara’nın en üst sırasındaki hızlı okuma kursudur. Bu becerileri kazanmakta, başlangıç eğitimi de çok önemli olduğundan, iyi bir hızlı okuma kursunda başlangıç yapmak, sonradan gelişecek hızlı okuma becerileri için de en iyi kurumu seçmek çok önemlidir. Etika Ankara Hızlı Okuma Kursu çocuğunuz ya da sizin için Ankara’da bu standartları karşılayacak tek kurumdur, bunu kurumumuzu ziyaret ederek de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir