YKS’de Hızlı Okumanın Önemi

  1. hızlı okuma kursu

YKS’de Hızlı Oku

Hızlı okuma önemi her geçen gün artmakta. Türkiye’ de sınavlar malum. Öğrenciler ortaokul hatta ilkokuldan itibaren çok farklı sınavlara girmekte. Gelişen teknolojinin olumsuz etkilerinden biri insanları kitaplardan uzaklaştırması. Anlama becerilerinin gelişimi için hızlı okumanın önemini vurgulamak istedik.

Merhabalar, konumuz YKS, yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı. Liseye giden olsun ya da olmasın birçok adayın hedeflerindeki ünversiteye gidebilmek için girdiği sınavdır. İki aşamadan oluşur;

  1. TYT yani Temel Yeterlilik Testi
  2. AYT yani Alan Yeterlilik Testi

Peki bir hızlı okuma kursu sitesinde neden bu sınavlardan bahsediyoruz? Bu sınavlar özellikle lise öğrencilerinin hayatlarının gidişatını belirleyecek çok önemli sınavlardır ve hızlı okumanın en çok önem kazandığı sınavlardan biridir.

Özellikle yeni sınav sisteminde sayısı oldukça fazla olan ve her öğrenci tipine özel olan sınav puan türleri YKS sisteminde olmadığından dolayı her öğrencinin istediği sonuçları alabilmesi için Türkçe testinden oldukça iyi sonuçlar çıkarması gereklidir, rekabetin bu denli yüksek olduğu YKS sınavında hızlı okumanın önemi her uzman tarafından kabul edilmiştir.

Bilişsel Akademi Hızlı Okuma Kursları, öğrencilerinin YKS’nin içindeki TYT ve AYT sınavlarında başarılı olması için gerekli hızlı okuma eğitimini veren Ankara’daki en iyi kurumdur. Eğitim kadrosu özenle seçilmiştir, öğrencileriyle birebir, yakından ilgilenmesiyle bugüne kadar verilen hızlı okuma eğitiminden memnun kalmayan bir öğrenci dahi olmamıştır.

TYT’de Hızlı Okumanın Önemi

TYT sınavı 120 sorudan oluşmaktadır, bu sınavın 40 sorusu Türkçe testinde, 40 sorusu Matematik testinde, 20 sorusu Sosyal Bilimler testinde ve son 20 sorusu da Fen Bilimleri testindedir. Bugüne kadar bu sınavlarda sistem fark etmeksizin 40 Türkçe sorusunun 20’den fazlası uzun paragraf sorularıdır, sınav 135 dakikadır ve her bir soru için 1.1 dakika civarı bir süre düşmektedir. 

Bu kadar kısa sürede paragrafın okunması, anlaşılması ve sorudaki şıklardan doğru cevabı seçmek, okuma hızı ortalama seviyede olan öğrenciler için oldukça zordur.

İşte bu nedenle hızlı okuma kursuna gitmek ve hızlı okuma becerileri kazanmak hayatları etkileyecek bu sınav için çok önemlidir ancak hızlı okuma eğitiminde her kurum aynı standartları yakalayamamaktadır, yakalasa dahi, öğrencilerle birebir, yakından ilgilenmemektedir, ilgilense dahi, fiyatları günümüz şartlarına göre oldukça ağır gelmektedir. 

Neden Bilişsel Akademi Ankara Hızlı Okuma Kursu?

Bilişsel Akademi Ankara Hızlı Okuma Kursu, eğitimci kadrosu uzman, öğrencilerle birebir ilgilenen ve uygun fiyatlı olması sebebiyle, Ankara’nın en üst sırasındaki hızlı okuma kursudur. Bu becerileri kazanmakta, başlangıç eğitimi de çok önemli olduğundan, iyi bir hızlı okuma kursunda başlangıç yapmak, sonradan gelişecek hızlı okuma becerileri için de en iyi kurumu seçmek çok önemlidir.  Ankara Hızlı Okuma Kursu çocuğunuz ya da sizin için Ankara’da bu standartları karşılayacak tek kurumdur, bunu kurumumuzu ziyaret ederek de görebilirsiniz.

Kurumumuz her yıl binlerce öğrenciye hızlı okuma eğitimleri vermektedir. Ankara’ da yaşayanlar az araştırarak bu bilgiye ulaşabilir. Kurumuza gelen öğrenciler genel olarak akademik başarıları iyi, hedefleri olan ve bu hedefler için azimle çalışam öğrencilerdir. Tek problem onlar için sınavlarda süreyi yavaş okudukları için kullanamamalarıdır. 3 ya da 2  haftalık kurslarımız neticesinde sınavlardaki süre problemini aşmaktadırlar.

Bilişsel Akademi; LGS, YKS, DGS, KPSS ve ALES gibi sınavlarda derece yapan birçok öğrenciye eğitim vermekten gurur duyar. Derece yapan öğrencileri paylaşmayı etik bulmadığımız için isimlerini belirtmiyoruz. Şöyle bir imaj vermekten de kaçınmaya çalışıyoruz: Hızlı okuma kursuna geldiler derece yaptılar. Onların söylemleriyle başarılı olmalarında bu eğitimin katkısı çok. Bizim söylemimiz: Başarılı olmak istiyorsan karar vereceklin ve terleyecekceksin. Onlar karar verdiler ve terlediler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir