Verimli Kitap Okuma Teknikleri Nelerdir

Hayatını Bilişsel Akademi İle Yaşa

hızlı okumaKitap okumak insanın kendini özgünleştirmesi ve gelişmesi için en yararlı faaliyettir. Birçoğumuz kitap okuyor ama okuduğunu anlayamıyor nedeni ise belli hızlı okuyup çabucak bitirmenin peşindedir bu yüzden okuduğunu anlamazlar. Önemli olan çok okumak değildir kitabı okuduğumuzda bize neler kattığı ve normal hayatımızda öğrendiklerimizdir. Şuanda modern hayatı yaşadığımızdan dolayı kitap okumaya çok vaktimiz olmadığını görüyoruz bu nedenden dolayı da çok okumayı değil daha çok verimli okumaya odaklanmalıyız.

Hepimizin okumak için farklı sebeplerimiz vardır bazılarımız bir şeyler öğrenmek için okur, bazılarımız zaman öldürmek için, bazılarımız ise hikayeyi yaşamak arzulamak için okur. Peki ya sen? Bir şeyler öğrenip zamanını yaşamak istemiyor musun? Kitap okumak kişisel gelişim için de güzel ve faydalı bir roldür, Verimli Kitap Okumanın Tekniklerini anlatacağız, tabi ki anlatmakla kalmamakla kurslarımızı da sunacağız. İnsanlar kendilerini bulmak için kitaplara sığınırlar bazen de konulara uzak kalmamak için daha fazla okurlar.

 Kitap ruhun gıdasıdır bu yüzden kitap okumalısın ama nasıl işte bunu öğreneceğiz. Eğer sende kitap okumak ve yeni bir şeyler öğrenmek, okuduğun kitapları anlamak, kitaplarını daha verimli okumak istiyorsan Bilişsel Akademi ile yapabilirsin. Kursumuzun hızlı kitap okuma, verimli okuma konusunda uyguladığı teknikler ile kitap okuma sayısını arttırdığı gibi kitap konusunda becerilerini geliştirmesine yardımcı olmuştur, kitap okuma konusunda oldukça iddialı olmaktadır. Bilişsel Akademi öğrencilerinin daha fazla kitap okumasını değil verimli okumasını istiyor.

Kursumuz kaliteli İngilizce dersleri vermektedir. İngilizce önceden olduğu gibi şimdi de oldukça önemli bir rol almaktadır. İnsanlar ile iletişim kurmak, yabancı kişiler ile iletişime geçmek isteyenler, turizm sektöründe bulunmak isteyenler için oldukça elverişli bir kurstur.

Neden Verimli Okumalıyız?

Okuduğumuz birçok hikaye, roman bizim hayatımızdan az da olsa parça almıştır bunu fark edemeyenler kitabı çabucak bitirmek için hızlı okuyanlardır. Fark etmeden okuduğumuz birçok kitap aslında bizi anlatmaktadır bu yüzden bizler Bilişsel Akademi bireyleri olarak bunu önlemek için varız kitapları daha verimli okuyarak hem anlamaya hem öğrenmeye yol gösteririz.

Verimli okumak, hızlı okumaktan daha üstün gelir, hızlı okuma kurslarımızda verdiğimiz eğitimlerde de hem hızlı okumak hem verimli okumak üzerine konu barındırırız. Lakin hızlı okuyamayanlar ise verimli okumak isterler bunun için ayrı kurslarımız da bulunmaktadır. Verimli okumak sizlere bir şeyler katacaktır bu yüzden öğrenmeye açık, hayatına bir şeyler katmak isteyen kişiler için verimli okumak oldukça ön plandadır.

Verimli Okuma Teknikleri

Öncelikle ilgi duyduğunuz ve sevdiğiniz tür kitaplar seçmelisiniz. Sonrasında ise sadece bir tür odaklı kalmamak şartıyla her türde kitap bilincinde olmak için başka değişik türdeki kitapları okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz ve sevdiğiniz yazarlar olabilir ama sadece onlara odaklı olarak kalmayın, başka yazarlar ile de ilgilenin birde onların dilinden okuyun. Kesinlikle düzensiz ve saatlerce okumayın zaman dilimini kendiniz belirleyin günde 3 saat dinlenerek okuyabilirsiniz bunu kendiniz belirleyin. Bitireceğim diye çabalamayın anlayarak yavaş yavaş okuyun. Kitaplarda beğendiğiniz veya size hitap eden yerlerin altını çizerek okuyun. 

Bilişsel Akademi kursumuz birçok dalda eğitim vermektedir. Kaliteli ve öğrencilerini oldukça düşünmektedir. Hızlı okuma tekniklerimiz ile birlikte öğrencilerimiz kitap okuma konusunda oldukça iddialı olmakla birlikte artık her konuda bilinçlenmektedirler. Artık sınavlarda veya sevdiğiniz kalın kitaplardan korkmayacaksınız sınavlarınızda uzun paragraf halinde verilen soruları kolaylıkla okuyup yapabilecek, sevdiğiniz lakin okumaktan korktuğunuz kalın sayfalı kitapları kolaylıkla alıp bitireceksiniz.

Kursumuzun bir dalı olan İngilizce dalında hiç korkmadan kolaylıkla anlayıp konuşabileceksiniz, çok kısa sürede birden çok ana dilin gibi İngilizce konuşabileceksin. Korkmayın Bilişsel Akademi kursları ile artık her şey çok kolaybu yazımızda Verimli Kitap Okuma Tekniklerini anlattık bizimle görüşmeden karar vermeyin.

 

 

 

 

 

 

Posted in:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir