KPSS

KPSS İçin Hızlı Okuma

KPSS, hayatınızı şekillendirecek en önemli sınavlardan bir tanesidir. Kamu kurum ve kuruluşlarına giriş yaparak işbaşı yapabilmek için bu sınavlardan başarı ile ayrılmanız şarttır. Sınava hazırlık süreci yaş ilerledikçe daha da zorlaşsa da bazı teknikler ile bu sürecin üstesinden gelmek mümkündür. Bilişsel Akademi KPSS için hızlı okuma kursu Ankara’ da sizlerle birlikte hem sınava hazırlık hemde sınav zamanında oldukça işinize yarayacak.

anlayarak hızlı okuma kursuKursun amacını söylemek gerekirse sizi sadece hızlı bir okuyucu yapmak değildir. Aynı zamanda hızlı anlama ve düşünme kabiliyeti de sınavla birlikte kazanırsınız. Mesela bir kitabı 1 hafta mı anlayarak bitirmek istersiniz yoksa 1 günde mi? İşte bu sorunun cevabına göre eğitim kurumuza katılabilirsiniz. Kursumuz boyunca sizleri 4 farklı kademe bekliyor. Bunlar:

  • İlk Gün Eğitimleri: Bu eğitimlerde henüz kursa başlamadan önce okuma hızınızı ölçeriz. Sonrasında ilk gün 3 saatlik eğitim sonunda hızınızı tekrar ölçer ve bariz farkı görmenizi sağlarız. Eski alışkanlıklarınızdan kurtulduğunuz bir eğitimdir.
  • İkinci ve Üçüncü Gün Eğitimleri: Artık burada blok okumayı kavrarsınız. Metinlerin nasıl blok okunacağını öğrenerek hızınıza hız katacaksınız.
  • İleri Teknikler: İlk 3 gün boyunca elde ettiğiniz birikimden sonra artık ileri tekniklere giriş yapabilirsiniz. Burada anlayarak hızlı bir şekilde okumayı öğreniyorsunuz.
  • Ustalık: KPSS için hızlı okuma kursumuzun son gününde profesyonel bir okuyucu olarak aramızdan ayrılıyorsunuz.

Bu kurs aşamaları ile birlikte sınavdan ne kadar öne gelirseniz o kadar çok avantaja sahip olursunuz. Bu yollar sizin için en etkili ve basit öğrenme araçlarından bir tanesidir. İnsanların en dikkat ettikleri ve önemsedikleri şeyler hızlı okumanın gerçekleşmesidir. Ancak bizim için sadece hızlı bir okuma değil, aynı zamanda öğrenme ve anlama kabiliyetlerinizde de ciddi bir ilerleme olmasını sağlamaktır.

Kursumuz boyunca uzman eğitmenlerimizle birlikte çalışma fırsatı bulursunuz. KPSS için hızlı okuma kursunda sizleri bekleyen en önemli avantaj sınavdan ne kadar önce bu kursu aldığınız olmaktadır. Az kişilik sınıflarda hızlı bir şekilde alınan bu eğitimle birlikte sınavı yetiştirememe gibi bir derdiniz kalmayacaktır.