Hızlı Okuma

  1. Before
  2. After

Hızlı Okuma

Eğer kitap okumanın öneminin ve gereğinin farkındaysanız, hızlı okumanın da neden önemli ve gerekli olduğunun farkındasınızdır. Kitap okuyan kişilerin karakterinde sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seven ve kişisel gelişimine önem veren insanlardır. Teknolojimiz ve imkanlarımız her geçen gün daha da artıyor gibi görünse de aslında bize olan yükü de buna paralel olarak artmaktadır. İnsanlık olarak son yükselmelerden sonra da az zamanda çok iş başarmak zorunda olan varlıklara dönüştük.

Okumamız gereken yazıların fazlalığı ve günümüz şartlarının hayatımıza çok müdahil olması sebebiyle az zamanımızın kalması insanları hızlı okuma teknikleri geliştirmeye itmiştir. Bu yöntemlerin çıkış sebebi budur. Bilimsel yöntemlerle okuma hızını artırabiliriz çünkü okuma hızı geliştirilebilen, kendisiyle uğraşıldıkça edinilen bir beceridir. Hızlı okuma, sonradan kazanılan bir beceridir. Kişilerin serilik, kavrama ve anlama yeteneklerini geliştirerek, daha önceki okuma hızına kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını artırmaları demektir.

© 2018 Bilişsel Akademi, bu bilgiler Bilişsel Akademi’ nin kendi hızlı okuma kitabından alıntılanmıştır. Çoğaltılması dağıtılması ve alıntılanması yasaktır. Kaynak göstermeden sayfaya link vermeden kullanmayınız.