Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir

Hızlı Okuma

Gün içerisinde pek çok şey okumak isteriz. Çünkü sahip olduğumuz her bilgi, bize bir kazanç olarak dönüş sağlar. Fakat çoğumuz, okumakta ve anlamakta son derece zorlanırız. Bu bizi daha da hırslandırsa da yine de okumamızı hızlandırabilmek adına bir çözüm olmayacaktır. Hızlı okuma teknikleri bu anlamda büyük bir öneme sahiptir. Çünkü belirli teknikler aracılığıyla, okuma hızımızı ile %300 oranında artırmak mümkün olmaktadır.

Hızlı Okumak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hızlı okumanın geliştirilmesi için öncelikli olarak yapılması gereken şey sürekli olarak pratik yapmaktır. Pratik yapılması, okumanın hızlanmasında büyük bir faktör olmaktadır. Bunun yanı sıra, okumanızın daha hızlı olması için daha basit dille yazılmış kitapları tercih etmenizde fayda vardır. Bu sayede hızlı okuma konusunda kendinizi daha da geliştirmiş olabilirsiniz. Bu süreçte aslında ilk başlarda yavaş bir okuma stilini belirlemeniz, size daha keyifli ve anlaşılır bir okuma süreci gerçekleştirecektir.

Hızlı okuma sürecinizi zamana yaymanız ve süreç içerisinde düzenli çalışmalar yapmanız, sizin için son derece fayda sağlayabilir. Okuma süreciniz için ayrıca bir araç yardımı da kullanarak okumanızı daha hızlı ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için sizin ne uygun olursa, bu bir kalem olabilir, bir kağıt parçası olabilir, parmaklarınız ya da gözleriniz olabilir.

Haftada Bir Değil Üç Kitap Okumanın Ayrıcalığını Yaşayın

Hızlı okumayı öğrendiğiniz süreçte, çok okumanız ve fırsatınızın olduğu her şeyi okumaya özen göstermeniz son derece önemli olmaktadır. Ayrı bir beceri niteliğinde olan hızlı okuma, size normalin 3 katı kadar okuma fırsatınızı verecektir. Yani bu şu demektir. Bir haftada bir kitap okuyorsanız, hızlı okuma becerisine sahip olmanızın ardından haftada 3 kitap okumayı başarmış olabilirsiniz. Bu sayede hem zamanınızda önemli ölçüde kazanç da sağlamış olabilmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hızlı okuma süreci, aslında son derece sabır isteyen bir şeydir. Fakat bu beceriyi elde ettikten sonra, artık zaman sizi değil siz zamanı yönetebilecek kıvama gelebilirsiniz. Bu da sizi son derece başarılı bir konuma getirecek ve gündelik hayat performansınızı da önemli ölçüde artıracaktır.

 

Posted in:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir