Hızlı Okuma Kursuna Kimler Katılmalı?

Hızlı okuma kursuna kimler katılmalı?

En son sınavları hatırlayın; LGS, YGS, KPSS, ALES, DGS hatta YDS. Temel soru sınavda zaman yetiştirememek. Öğrencilerin en çok şikayet ettiği konu soruların uzun olması. Bu sadece Türkçe paragraf soruları için değil diğer dersler içinde aynıydı. Sorular uzun, bir kez okumayla anlamadıklarını aynı soruyu bir kaç kez okumak zorunda kaldıklarını televizyon, radyo, forumlarda rastlamışsınızdır. sınava giren yakınlarınızdan da bu konu ile sohbet etmişsinizdir.

Anne babaların şikayeti de çocukların kitaplardan uzaklaşıp teknolojik aletlerle özellikle akıllı telefonlarda çokça zaman geçirdiği, kitap okumadıkları…

Hızlı okuma kurslarına ilkokul 4. sınıftan itibaren herkes katılabilir. LGS, YGS (TYT-AYT), DGS,ALES, KPSS, SAT, YÖS gibi sınavlara girecek öğrenciler, kitap okumayı seven ama çok uzun sürede okuduğunu düşünen ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen yetişkinler. Çocuğuna örnek olmak isteyen anneler, babalar çocuğunuzla beraber kurslarımıza gelebilir hatta ailecek kurs alabilirsiniz. İş nedeniyle çok okuma yapmak zorunda kalan avukatlar, hakimler, öğretmenler, insan kaynakları alanında çalışanlar, doktorlar… vb.

İlkokul 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerde disleksi, okuma güçlüğü, dikkat dağınıklığı yoksa kesinlikle 4. sınıfta katılmalarını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir