Hızlı Oku

Anlayarak Hızlı Oku

Hızlı oku! Hızlı okuma ile daha kısa sürede daha fazla anlama oranına sahip olabilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim: Hızlı okuduğunuzda unutma azalacak, dikkatinizi metne daha fazla toplayabileceksiniz.

Hızlı okumak için tek tek kelime okumaktan vazgeçin. Kelimeleri blok blok okuyun. Kelimeleri tanıdıkça okuma hızınız daha da artacak. Tek tek kelime okumanın anlamayı arttırdığını düşünmekten vazgeçin. Okuma yaparken seslendirme yapmayın! İç ses hızlı okuma egzersizlerini yaptıkça ortadan kalkacaktır. Aman hızlı okursam anlamam diye yavaşlatmayın! Yavaş okuyanlar çok iyi anlasaydı söylemek bile istemiyorum; heceleyerek okuyanlar çok ama çok iyi anlamaları gerekirdi. Kelime dağarcığınızı geliştirin. Pasif okuyucu olmayın! Pasif okuyucudan kastım okuma sırasında bir amacınız olsun..

Hızlı Okuma

Hızlı okuma, bir metni hızlı bir şekilde okumak ve onu anlamaktır. Okumak ve anlamak birbirlerini desteklemelidir. Çünkü sadece bir tanesi ile hızlı bir okuma yapmış sayılmazsınız. Kursumuz ile birlikte hepsini bir arada yapmayı öğreneceksiniz.

Hızlı okuma etkinlikleri çerçevesinde bazı temel özellikler kazanırsınız. Bunlardan biraz bahsetmek gerekirse;

 • Hızlı okuyup, hızlı anlar, hazır cevap olursunuz.
 • Hayata karşı bakış açınız değişir.
 • İşyerinde veya sosyal hayatınızdaki değişikliği kolayca fark edersiniz.
 • Özgüven konusunda kendinize güveniniz artar.
 • Bilgiye ulaşma konusunda asla sorun yaşamazsınız.
 • Derslerinizde başarılı olur, sınavlarda büyük bir hız kazanırsınız.
 • Okuma hızınız 10 kata kadar artar.

Bu özellikler ile birlikte hızlı okumanın hayatınızda her şeyi baştan oluşturacağını görürsünüz. Kişisel gelişim noktasında hızlı bir okuma yapmak gerçekten sizi kökten değiştirecektir.

Neden Hızlı Okuma Kursu Almalısınız?

Ankara hızlı okuma kursu ile birlikte sizlere uzman eğitmenlerimiz gereken bütün detayları anlatmaktadır. Kelimeleri teker teker okumak yerine 3 – 4 kelimeyi birden okumayı öğrenirsiniz. Böylelikle uzun paragraf sorularında takılmazsınız.

Günlük hayat hızının giderek arttığı günümüzde bilgiye erişmek kolaylaşırken onu kaçırmak bir o kadar zorlaştı. Bu kurs ile hayatınızı bir anda düzene sokacaksınız. Hızlı okumak size zaman kazandırdığı gibi aynı zamanda pek çok konuda bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırır.

Kursumuz ve Hızlı Okuma

Eğitim kurumumuzda verilen bu kurs aynı zamanda sınav kursları içerisinde de verilmektedir. Sınavdan kazanacağınız başarının en büyük anahtarlarından bir tanesidir. Bu kurs ile birlikte sınava hazırlık sürenizin 2 veya 3 katı hızına çıktığını da fark edeceksiniz. Hızlı okuma kursu ile birlikte eğitim kurumumuzda sizlere 4 aşamada kurs verilir.

 • İlk gün eğitimleri (eski alışkanlıklardan kurtularak blok okuma alışkanlığı kazanma)
 • Çıraklık eğitimleri (blok okumayı tam olarak kavrayacaksınız)
 • Bilinçlenme ve ileri tekniklere giriş eğitimleri (ileri hızlı okuma teknikleri)
 • Ustalık eğitimleri (usta okuyucu olmanız için verilen eğitimler)

Bu aşamaların her birisini kısa sürede geliştirerek sizde iyi bir okuyucu olacaksınız. Bu sayede elde edeceğiniz kazanımlar ile birlikte sınavlarda daha başarılı olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir