Anlayarak Hızlı Okuma

  1. Before
  2. After

ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ KURSU

Anlayarak hızlı okuma kursu için doğru adrestesiniz. İlk günden hem okuma hızınız hem de anlama oranınız artacak.

Eğitimlerimiz dört aşamadan oluşmaktadır:

  1. Bilinçsizlik (İlk Gün):

Eski okuma alışkanlıklarımızı bırakarak blok okuma yani hızlı okumayı kavrayacağız. Eğitmenlerimiz derse başlamadan okuma hızınızı ve anlama oranınızı ölçecek. 3 saatlik  dersin sonunda hem okuma hızınızdaki artışı hem de anlama oranınızdaki artışı göreceksiniz.

2. Çıraklık (İkinci ve Üçüncü Gün):

Blok okumayı kavrayacaksınız. Metinleri nasıl blok okuyacağınıza karar verebilecek ve farklı metinlerde uygulamalar yapacaksınız. Metinlerdeki kavrama noktalarını öğreneceksiniz. Daha sonra metinleri fotografik okumaya çalışacağız.

3. Bilinçlenme ve İleri Tekniklere Giriş

3 gün boyunca edinilen bilinçlenme aşamalarından sonra ileri hızlı okuma teknikleri ve anlayarak okuma tekniklerine giriş yapıp, sonraki derslerde de bu yöntemlere özel, kendimize ait hızlı okuma yazılımlarımız sayesinde pratik yaparak okuma becerilerinizi geliştireceksiniz.

4. Ustalık

Hızlı okuma kursumuzun son gününde usta bir okuyucu olmak için adım atacaksınız. Ustalık bir ömür boyu sürecek. Her okuduğunuz kitap, öğrendiğiniz bilgiler, kelimeler, tanıdığınız yazarlar ustalığınızı arttıracak. Usta bir okuyucu bir metni eline aldığında nasıl okuyacağına karar verebilen kişidir. Kursumuz boyunca zikredeceğimiz ”Her metni aynı hızda okuyamazsınız!” lafını sürekli hatırlayacaksınız.

Eğitimleri eksiksiz tamamlayıp, kendi çalışma azminize bağlı olarak da, eski halinize kıyasla okumaya dair bütün oranlarınız değişmiş olacak.

Kurumumuza gelip, kahvenizi içerken istediğiniz soruları sorup, öğretmenlerimiz tarafından bilgi alabilirsiniz.