ALES – Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı ve Hızlı Okuma

ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı, yüksek lisans yapmak, akademik kariyer yapmak isteyen lisans mezunlarının girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Her sınavda olduğu gibi bu sınav da kişinin hayatını tümden etkileyebilecek kapasiteye sahip olduğundan, bu sınava da ayrı bir incelikle çalışmak ve işimize yarayacak becerileri geliştirmek gereklidir.

ALES, 50 matematik, 50 Türkçe olmak üzere 100 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 150 dakikadır, yani her soru başına 1,5 dakika verilmiştir. Türkçe sorularının içinde paragraf soruları dediğimiz, uzun bir paragrafın verildiği ve bu paragraf ile ilgili sorular vardır. 1,5 dakika içerisinde bu soruları okuyup, anlamlandırıp, 5 şıkkın içerisinden doğru şıkkı bulmak, hızlı okuma kursuna gitmemiş insanlar için oldukça zordur, size fazladan zaman kaybettirir ve bundan dolayı ALES‘te istediğiniz sonucu alamayıp hayatınızın gidişatını kötü yönde etkileyebilirsiniz.

ALES’te Hızlı Okumanın Önemi

Hızlı okumanın önemi günümüzde uzman eğitimciler tarafından da kabul edilmiştir. Özellikle ülkemizde rekabetin oldukça yüksek olduğu bu sınavlarda, sizi bir adım daha öne geçirecek bu beceriden mahrum kalmak istemezsiniz. Kurumumuz, size bu becerileri kazandırabilmek için kurulmuştur. Ancak takdir edersiniz ki, bu kursların da iyisi ve kötüsü bulunmaktadır. Ankara’daki hızlı okuma kursları arasında, eğitimci seviyesi yetersiz, öğrenciye sadece kursa gelmek için para ödeyen müşteri olarak davranan, onun gelişimini önemsemeyen birçok kurs var ve her gün yenisi kurulmakta.

Etika, Ankara’daki en çok tercih edilen eğitim kurumudur. Bugüne kadar öğrencileri arasında gelişim göstermemiş hiç kimse yoktur. Her öğrencinin kurs için ödediği para, hakkıyla kendisine geri dönmektedir ve öğrencilerimiz nitelikli eğitimimiz sayesinde hayallerine kavuşma yolunda bir adım daha öne geçmektedir. Hızlı okuma konusunda eğitimci kalitesi yüksek, günümüz standartlarının üstüne çıkmış, öğrencileri ile birebir ilgilenen ve onların gelişmesini gerçekten isteyen kurumumuz, Ankara’daki en iyi hızlı okuma kursudur.

Hızlı Okuma Kursuna Bekleriz

Sizler de kendinizi diğer insanlardan ayırıp, öne geçirecek becerileri edinip, hedeflerinize daha kolay ulaşmayı istiyorsanız, Etika Ankara Hızlı Okuma Kursu‘na bekleriz. Kurumumuzu ziyaret etmek için gelip, kafanızdaki bütün soruları sorabilirsiniz.

Kurs sonunda sınav grubu öğrencilerine ( LGS, YGS, KPSS, DGS, ALES, YDS, YÖKDİL ) sınav teknikleri eğitimi adı altında sınavlarda zamanı kullanma, paragraf soru çözümleri, uzun soruları daha kısa zamanda okuma-anlama-yorumlama ve cevaplamaları için çeşitli çalışmalar yapmakta, ders çalışma ve ders tekrarları için yöntemler göstermektedir. Sınav teknikleri eğitimi içerisinde zihin haritaları, hafıza teknikleri, not alma, sihirli satırlar, kavram haritaları ve paragraf soru çözümleri yer almaktadır.

Tüm kursiyerlerimiz online hızlı okuma eğitimlerimizden ücretsiz 1 yıl faydalanabilir. Eğitimlerimizde kullandığımız yöntem ve kitap tamamen kurumumuza aittir.